fbpx

Marsz Niepodległości Warszawa 2018

11 listopad – Święto Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w tym roku ten dzień był jeszcze “ważniejszy” ponieważ świętowaliśmy setną rocznicę. Razem z mężem wybraliśmy się tego dnia na Marszu Niepodległości w Warszawie. 

Warszawę zalała biało-czerwona fala ludzi. Według mediów w marszu wzięło udział 250 tys ludzi, faktycznie ilość ludzi była ogromna i panował duży ścisk. Widok tłumu z biało-czerwonymi flagami, szalikami czy czapkami był niesamowity, zrobiło to na nas ogromne wrażenie, a podczas śpiewania hymnu przez tłum nie jednej osobie uroniła się łezka.

Odnośnie samego Marszu to chyba wszystkie plusy, które mogłabym napisać, niestety jednak dało się zauważyć bardzo dużo negatywnych zachowań: słaba organizacja, picie alkoholu i palenie rac a potem wyrzucanie tego na ulice – nie bronię nikomu pić czy palić,ale jestem zwolenniczką, iż każdy powinien sprzątać po sobie, a nie rzucać śmieci gdzie popadnie, do tego niecenzuralne okrzyki, czy spalenie flagi Unii Europejskiej wpłynęło bardziej na mój negatywny niż pozytywny odbiór tego wydarzenia. 

Po marszu udaliśmy się na Stare miasto gdzie zespół Golec UOrkiestra miał koncert z okazji Święta Niepodległości – i jednogłośnie stwierdziliśmy z mężem, że był to najlepszy koncert na którym do tej pory byliśmy. Ta radość, ta energia i to pozytywne podejście braci Golec udzieliło się wszystkim słuchaczom.

Uważam, że tak właśnie powinno się świętować : bez podziałów politycznych, z radością i przede wszystkim spokojem.

Poniżej mała fotorelacja z tego dnia.