fbpx

FAQ

Zainteresowanie fotografią zaczęło się od prostej rzeczy, mianowicie oglądania starych rodzinnych zdjęć, uwielbiam poznawać historię swojej naprawdę bardzo licznej rodziny. Gdyby nie zdjęcia nie wiedziałabym np. jak wyglądali moi dziadkowie, którzy odeszli zanim ja pojawiłam się na świecie. Dlatego fotografia to pewnego rodzaju magia, oczywiście nie mówię tu o zdjęciach typu selfi, które zalewają internet, tylko o zdjęciach, które pokazują jakąś historię, dlatego uwielbiam fotografować nie tylko śluby, ale wszelkie rodzinne uroczystości. W fotografii stawiam na zdjęcia naturalne a nie efekty specjalne, staram pokazać się Wasze prawdziwe uczucia, emocje, łzy, wzruszenia, uśmiechy – bo moim zdaniem tylko takie prawdziwe zdjęcia obronią się i będą tak samo dobrze wyglądać zarówno dziś jak i za 50 lat.

Fotografia dla mnie to nie tylko robienie zdjęć, ale także produkt, który można dotknąć, dlatego pomimo cyfrowych plików, regularnie wywołuję zdjęcia i tworzę albumy. Uwielbiam szelest przekładanych kart albumów, a kiedy tylko kurier przyjeżdża do mnie z kolejną paczką, zawsze czuję te same motyle w brzuchu.

Jeśli zechcecie abym to ja uwieczniła Waszą historię na moich kadrach zrobię to z nieukrywaną przyjemnością.

Poniżej lista pytań, które zadaje mi praktycznie 99% przyszłych Par Młodych, dlatego postanowiłam spisać je w jednym miejscu i udzielić na nie wyczerpujących odpowiedzi, ponieważ wiem, że długie e-maile odstraszają od czytania 🙂 

Co zawiera cena za reportaż ślubny ? 

Fotografia ślubna Wejherowo
• 10 godzin fotografowania
Sesja plenerowa w dniu ślubu
Wszystkie udane zdjęcia, poddane obróbce i selekcji
Wysokiej jakości – Pendrive w eleganckim opakowaniu
Foto-album w formacie 20 x 30 z miękkimi kartami
Galeria internetowa z dostępem na hasło (aktywna 3 miesiące)
Wizytówki dla gości z danymi do logowania się w galerii
Przygotowanie materiału w ciągu 30 dni roboczych od dnia ślubu lub od dnia pleneru jeśli jest innego dnia

OPCJE DODATKOWE:

  • Dodatkowa godzina fotografowania 
  • Sesja narzeczeńska –  
  • Plener innego dnia –  w cenie zdjęcia z drona !
  • Plener wyjazdowy 
  • Dodatkowe Foto książki  Pro / Foto Albumy
  • Płyty DVD z nadrukiem w ozdobnym opakowaniu 
  • Odbitki wysokiej jakości w drewnianym pudełku
  • Palaroid – jako alternatywa dla fotobudki

Do wyboru macie kilka pakietów, w każdym z nich niezmiennych jest kilka rzeczy: praca jednego fotografa, galeria zdjęć online dostępna przez 3 miesiące, wszystkie zdjęcia poddane selekcji i obróbce zapisane w formacie jpg na wysokiej jakości pendrive.

Czym różnią się poszczególne pakiety ? Przede wszystkim czasem pracy, to Wy wybieracie czy chcecie abym towarzyszyła Wam tego dnia już od przygotowań czy dopiero od błogosławieństwa lub mszy świętej. 

Ile zdjęć otrzymamy ? 

Ilość zdjęć zależy od wybranego pakietu, jednak i tak nie jestem w stanie podać Wam konkretnej liczby, zazwyczaj jest to 500 + 😊 Są śluby po których Para Młoda otrzymuje 500 zdjęć, a czasami jest to ponad 800. Wszystko zależy od tego czy jestem z Wami już od przygotowań czy dopiero od kościoła, czy będę z Wami do oczepin, czy tylko przez 2/3 godziny podczas wesela. Jedno jest pewne otrzymacie ode mnie praktycznie wszystkie zdjęcia, które wykonam, oczywiście po selekcji i obróbce gdzie odrzucam te nieudane.

Sesja w dniu ślubu – Tak czy Nie ? fotograf ślubny wejherowo

Jeśli tylko pogoda danego dnia na to pozwoli to warto przemyśleć tą kwestię. Taka sesja trwa zazwyczaj od 15 do 30 minut i robimy ją tuż przy sali weselnej jeśli tylko otoczenie na to pozwala, lub możemy podjechać kawałek i poszukać chociaż małego skrawka zieleni czy innego fotogenicznego miejsca. Taka sesja to fajny moment w dniu ślubu kiedy możecie pobyć sami, trochę ochłonąć i nacieszyć się sobą, ale jeśli zdecydowaliście się na sesję w innym dniu, kwestię sesji plenerowej w dniu  ślubu pozostawiam Wam do przemyślenia.

Jeśli natomiast rezygnujecie z sesji plenerowej po ślubie, to będę Was gorąco namawiać do zrobienia chociażby kilku zdjęć plenerowych w dniu ślubu. Mam wiele par które uważają, że nie potrzebują takich zdjęć lub rezygnują z nich bo uważają, że są niefotogeniczne, jednak jeśli dadzą już się na nią namówić, to potem dziękują mi za te zdjęcia.

Sesja po ślubie – Tak czy Nie ?

sesja ślubna z kolorowymi dymami

Zdecydowanie TAK, chociaż tak jak wyżej – decyzja należy do Was. Tak sesja      trwa dłużej niż ta w dniu ślubu, zazwyczaj ok 2 godzin. Najczęściej odwiedzamy  jakieś miejsca na Kaszubach, gdzie pełno jest przepięknych lasów, łąk, pól, jezior, o naszym morzu Bałtyckim nie wspominając. Uwielbiam fotografować plenery, mamy wtedy więcej czasu i nigdzie nie musimy  się spieszyć, wtedy też  jesteście bardziej rozluźnieni i zdjęcia wychodzą bardziej naturalnie – czyli tak jak lubię. Sesję ślubną możemy zrobić w dowolnym miejscu. Może marzy Ci się Wam sesja ślubna np. w górach ? – świetnie trafiliście ! Uwielbiam podróżować, a jeśli  te podróże mogę połączyć ze zrobieniem dobrych zdjęć, to jeszcze lepiej.

Sesja narzeczeńska – warto czy nie warto ?

Zdecydowanie warto, i nie piszę tego, żeby namówić Was na dodatkowe koszta, tylko sama wiem jak dzień ślubu jest stresujący. Większość par nie ma żadnego doświadczenia przed obiektywem, boi się pozowania oraz tego jak wyjdzie na zdjęciach, a taka sesja to idealny moment żeby się oswoić z tym, że ktoś biega na około Was z aparatem. Bardzo często narzeczeni który zdecydowali się na taką sesję wykorzystują potem te zdjęcia np. jako dekoracja sali lub w prezencie dla rodziców czy dziadków.

Po jakim czasie zobaczymy nasze zdjęcia ?

W umowie czas oddania zdjęć wynosi 3 miesiące, jednak zazwyczaj maksymalny okres oczekiwania to około miesiąca, same zdjęcia obrabiam sprawnie i szybko z tym, że cały ten proces wydłuża się trochę przez projektowanie foto książek i foto albumów, oraz czas oczekiwania na ich realizację oraz wysyłkę. W przypadku jeśli zdecydowaliście się na sesję plenerową po ślubie to nie warto jej przekładać w nieskończoność, ponieważ im szybciej ją wykonamy tym szybciej otrzymacie zdjęcia.

Dlaczego kilka razy napisałam, że do niczego Was nie namawiam ?

Fotograf ślubny Wejherowo

Nie namawiam Was ponieważ chcę żeby był to w pełni Wasz wybór. Chcę żebyście czuli się ze mną swobodnie, fotograf ma być Waszym przyjacielem w dniu ślubu, a nie narzucać Wam co robić. Nie ma nic gorszego niż ktoś, kto cały czas Was ustawia czy narzuca co robić, od razu przez to człowiek staje się spięty i zdenerwowany, w towarzystwie fotografa macie czuć się swobodnie, bo to gwarancja udanych zdjęć. Na pewno podpowiem Wam to i owo, ale taką mam zasadę – nic wbrew Waszej woli. 

Chcemy poznać cenę Twoich usług.

Z chęcią odpowiem Wam na to pytanie, tylko w związku z tym, że pracuję na terenie całej Polski ceny różnią się w zależności od dystansu jaki muszę pokonać.
Dlatego proszę Was napiszcie do mnie wiadomość e-mail z informacjami o dacie i miejscu gdzie odbędzie się Wasza uroczystość.
Odpiszę Wam najszybciej jak to możliwe, podeślę szczegółowe pakiety wraz z cenami.

 Umowa i co dalej ?

Jeśli zdecydujecie się wybrać mnie na swojego fotografa, to cieszę się bardzo. Będzie mi bardzo miło uwiecznić Wasz wielki dzień na moich kadrach. Umowę podpisujemy najlepiej na spotkaniu przy kawie, jednak nie ma problemu z podpisaniem umowy przez e-mail.
W celu rezerwacji terminu wymagana jest wpłata zadatku w wysokości – 25 % od umówionej kwoty, reszta płatności następuje w dniu oddania zdjęć.

W powyższym FAQ nie znaleźliście odpowiedzi na nurtujące Was pytanie ? – piszcie śmiało, z chęcią Wam na każde z nich odpowiem.